ראשי / חדשות רכב / המסע המרגש עם שי ראשוני >> אייזיק דוידוביץ
מסע המכוניות של שי ראשוני

המסע המרגש עם שי ראשוני >> אייזיק דוידוביץ

שיירת המכוניות  שנעה בכביש המפותל המחבר בין מערת הנטיפים לביה"ח הדסה שבירושלים משכה את תשומת ליבם של הנהגים סביב. אנחנו יכולים להזכיר שבשיירה נעו ארבע מכוניות שמחירן הכולל כ-5 מיליון ₪. שהספק המנוע הכולל שלהן מגיע לכמעט 2000 כוחות סוס ושכולן מעודכנות בטכנולוגיה הכי חדישה בעולם הרכב.
אבל, הסיפור האמיתי כאם הן לא הפורשה פאנאמרה, המרצדס AMG S63, מאזארטי קוואטרפורטה ואאודי A8L. הסיפור האמיתי הוא סיפורו של  שי ראשוני.

ב-2011 אובחן שי ראשוני כחולה במחלת  ניוון השרירים  הALS-   זמן קצר לאחר מכן, החל לפעול למען חולי ALS ולמען מציאת תרופה למחלה. במסגרת זאת, שי ראשוני חבר בארגונים ועמותות ומכהן כמנכ"ל ויו"ר עמותת פרס לחיים שהוקמה על ידי חולי ALS ופועלת לקידום חקר המחלה על מנת למצוא לה תרופה או טיפול.
כיום שי משותק ומונשם ומתקשר בעזרת מיצמוצי והזזת עיניים. תוכנה מיוחדת מתרגמת את תנועות עיניו למילים ומשפטים ההופכים לקול אלקטרוני. למרות המגבלה, שי פועל להאצת חקר המחלה ולקידום מציאת תרופה או טיפול וכן לפיתוח טכנולוגיה מסייעת לחולים.

שי המרותק לכסא גלגלים, מונשם מוזן ואילם השלים לאחרונה את מרתון ת"א בעזרתם של חברים קרובים. תוך שהוא מוסע בכסא הגלגלים סיים שי את המרתון במלואו !
group_with_shay_rishoni_prize4Life
את המסע על גלגלים, הגה חברו של שי – עודד צויקל והוא קרם עור וצמיגים בהפקתו של מגזין הרכב DRIVETIME  והיענות מופלאה ומידית של מספר יבואני רכב וחברים טובים. המסע הקצר והמרגש התקיים ביום ב' האחרון.
שי, שחלם על נסיעה בפורשה ושיתף על כך את חברו עודד, לא ויתר גם על נסיעה באף אחת מהמכוניות האחרות שהובאו למפגש, למרות המורכבות במעבר בין רכב לרכב.
דומה שהיום הזה, שמטרתו הייתה חוויה מרגשת לשי, השאירה רושם עז וריגשה לא פחות את  החברים שהגיעו ועזרו לקיים את המסע.

התודות ל:

עודד צויקל , אייזיק דוידוביץ', גיא גרופי, טל אבן, דדי קונדל, אסף יגר, רותם גרוזוביק ,רונן טופלברג, שמעון לוי, לימור רוזנטל וכלמוביל, אורלי סריזאדה וצ׳מפיון מוטורס איתן שם טוב וגל לוים מאוטו איטליה ,שי דואני פורשה

audi_a8l audy_life_is_good_bracelet dady_porche
iseack_mercedes_teadybear maserati quattroporte_dashboard_guy maserati_quattroporte_guy mercedes_amg_s63 porche_mercedes_audi_maserati porsche_panamera_4s porsche_panamera_4s_guy

ראה גם

TK40489

פותחים דלת לשדרוגים

רגע לפני שהיא חוגגת 50 שנה להקמתה, חברת רדיו מילאנו מתחדשת: היא החלה לשמש כמתקינת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>