ראשי / חדשות רכב / הוועדה לפניות הציבור דורשת משר התחבורה לפעול להפחתת מחירי מבחני הנהיגה

הוועדה לפניות הציבור דורשת משר התחבורה לפעול להפחתת מחירי מבחני הנהיגה

בתום דיון טעון מאוד, דרשו היום ג', חברי הוועדה לפניות הציבור משר התחבורה, לפעול להפחתה משמעותית של מחירי מבחני הנהיגה (טסט). עלות טסט לתלמיד עומדת על 536 ₪, שמתוכם 400 ₪ לצורך העמדת רכב מורה הנהיגה לטסט ועוד 136 ₪ אגרה למשרד הרישוי וזאת עבור לא יותר מ- 20 דקות מבחן.

נציגי ארוני מורי הנהיגה הצדיקו את המחיר הגבוה להעמדת כלי הרכב שלהם לטסט קשיים הרבים עימם הם מתמודדים. בין השאר, העובדה שהממשלה לא מאפשרת להם לרכוש רכבים ללא מיסוי, אף שמדובר בכלי לצרכי עבודה, אותו הם יתקשו למכור אם בכלל לאחר זמן. עוד טענו, ש"המדינה לא מפצה אותם במקרים של נזקים לרכבים, שכן התביעה בגין הנזקים מוגשת על-ידם לחברת הביטוח הממשלתית ענבל". לטענתם, הם "עובדים ללא תנאים סוציאליים ונאלצים להתמודד עם העובדה ששוק מורי הנהיגה פרוץ וכל המעוניין יכול לעסוק בכך, לרבות פנסיונרים שמורידים את מחירי השיעורים".

מורי הנהיגה טענו כי "במשך עשר שנים לא השתנו מחירי השיעורים" וכי "מה שנותר להם זה רק עלות העמדת הרכבים לטסטים". עוד טענו, ש"תיירים אירופאים באים ללמוד נהיגה בארץ עקב המחירים הנמוכים ביחס לאלו הנהוגים באירופה".

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), הציע למורי הנהיגה ש"ייפנו באופן מסודר למשרדי הממשלה על-מנת לפתור את בעיותיהם. בנוסף הציע להם לשקול להוריד את מחירי הטסט במקרים של מבחנים חוזרים מספר רב של פעמים. הבעיות של מורי הנהיגה אינן יכולות להעסיק את הציבור ועליהם לפתור אותן ולא להשליך אותן על הציבור".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה): "הציבור זועק. 536 ₪ לטסט הם מחיר מופרז". מקלב דרש ממשרד התחבורה לעמוד בהתחייבותו מדיונים קודמים בנושא, "להחזיר את מחירי הטסטים לפיקוח".

סגן מנהל אגף הרישוי, חנן אהרון: "המחירים היו בפיקוח עד 2001 ומאז הצו לא הוארך, למרות שהיתה כוונה לעשות זאת אך הדבר לא צלח. בקרוב מאוד יוקמו שתי ועדות לבחינת נושא לימוד הנהיגה בהיבטים הלימודי והעלויות. לאחר שתגשנה את מסקנותיהן, יקבל שר התחבורה החלטות גם לגבי מחירי העמדת רכבי מורי הנהיגה לטסטים". אהרון ציין ש"לאחרונה, הקשיח המשרד את מבחני הכניסה להוראת הנהיגה, כך שאלו יהיו איכותיים יותר".

אזולאי דרש, ש"שר התחבורה ישתף את מורי הנהיגה בשתי הוועדות שיוקמו לצורך בחינת ההיבט הלימודי והן זה של העלויות. בנוסף דרש לקבל לידיו את מסקנות הוועדה עד לסוף אוקטובר 2012 במטרה לקיים דיון מעקב בתחילת נובמבר 2012.

ראה גם

יונדאי-טוסון

אוטו חדש, בלי הדאגות

חברות הליסינג פונות יותר ויותר ללקוחות פרטיים, בעסקאות מוזלות לרכב חדש היתרונות: ירידת הערך הופכת ...

תגובה אחת

  1. הגיע הזמן מה זה טסת כמעט 700 שח זה שחיתה לאור יום על מה על כמה דקות של טסט לוקחים מחיר כזה שיעשו את זה במחיר של שיעור להוציא רשיון נהיגה זה ים בכסף
    צרכים להפגין זה לא ילך כך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>