ראשי / חדשות רכב / "אנחנו מציעים לנהגים לדרג את המכוניות שלהם"
TK49904

"אנחנו מציעים לנהגים לדרג את המכוניות שלהם"

השמאי לוי יצחק משיק אפליקציה חדשה שתאפשר לנהגים לחלק ציונים למכוניות שלהם, ולראשונה מוסיף למחירון שלו את נתוני דירוג הבטיחות של משרד התחבורה

TK41277

 

גיליון מאי של מחירון המשומשות שלו עומד לבצע השמאי לוי יצחק עדכון נדיר. המחירון שמתפרסם ללא שינויים דרמטיים כבר חמישה עשורים יוסיף ליד כל רכב את דירוג הבטיחות שלו כפי שנקבע בידי משרד התחבורה בישראל. מדובר בדירוג שמחלק את המכוניות לאחת מ־8 דרגות בטיחות, לפי מפרט האבזור שלהן, וקיומן של מערכות כמו בקרת סטייה מנתיב והתנגשות מלפנים, חיישני לחץ אוויר בצמיגים, מצלמת רוורס, ועוד.

"דירוג משרד התחבורה יופיע במחירון על גבי משולשים אדומים, כדי להדגיש את חשיבות העניין", אומר לוי יצחק בראיון ל"ידיעות הרכב". "אנחנו מזהים שנושא הבטיחות הופך לקריטריון משמעותי לאנשים בבחירת רכב. המהלך שהחל בו משרד התחבורה הוא מבורך, וטוב שהמדינה מעודדת ייבוא של מכוניות בטוחות יותר באמצעות הטבות מס".

וזה לא החידוש היחיד שיזם לוי. בימים אלה עלתה לחנויות האפליקציות אפליקצייה חדשה מבית לוי יצחק "מה דעתי על הרכב שלי". באמצעות האפליקציה יכול כל משתמש לענות על 11 שאלות ולהעניק ציונים לרכב הנוכחי שלו, או לקודמיו. הוא בוחר את שם הדגם, שנת המודל, יכול להכניס נתונים כמו הקילומטראז' של הרכב והאם הוא מצויד בגיר ידני או אוטומטי, ואז לבחור איזה ציון הוא מעניק לרכב לפי 11 נושאים שלוי יצחק וצוותו בחרו. הציון נע מאחד עד חמש, לגבי שביעות הרצון מגורמים כמו צריכת הדלק, חוויית הנהיגה ועוד.

"החלטתי להעמיק את חקר השוק שאני מבצע, כדי לקבל תמונה בהירה ונכונה יותר לגבי מחיר הרכב", מסביר לוי. "בישראל יש 3.5 מיליון מכוניות, ולפחות מיליון נהגים שיש להם דעה ברורה על האוטו שלהם, לטוב ולרע. אני מזמין אנשים לחלק ציונים גם לרכבים קודמים שלהם, כי אני יודע שלפעמים קשה יותר מבחינה פסיכולוגית להגיד משהו רע על הרכב החדש שלהם".

בשלב הזה המידע יאגר וישמש ככלי עזר בגיבוש המחירון. ייתכן שבעתיד נפרסם את הנתונים ונחלוק אותם עם יצרני רכב, כדי לתת להם פידבק על מידת שביעות הרצון של הציבור מהמכוניות שהם מייצרים".

כל מי שיימלא את השאלון יזהה באמצעות שם, דואר אלקטרוני ומספר טלפון נייד. הבונוס: "כל אחד שיענה על השאלון יוכל גם לשאול אותי שאלה בתחום הרכב והתחבורה. ואני מבטיח שכל פונה יקבל תשובה", אומר לוי.

מכירות הרכב החדש השנה שוברות שיאים. איך הם משפיעים על מחירי המכוניות המשומשות? "שוק היד השנייה נמצא גם הוא בתקופה טובה. מכוניות יוקרה נמכרות היטב ומהעבר השני, גם מכוניות קטנות מאוד מבוקשות".

מה השתנה השנה?

"הביקוש לרכבי יוקרה גדל ומביא עימו חידושים בייבוא אישי, כמו מכוניות היברידיות נטענות (פלאג־אין). מתחילת השנה הגיעו מכוניות כמו מרצדס S־קלאס פלאג אין וב־מ־וו i8, מכוניות שהן היברידיות, כלומר מצויידות במנוע בנזין ובמנוע חשמלי, וגם ניתן לטעון אותן בבית כדי לקבל טווח חשמלי ארוך יותר וצריכת דלק נמוכה יותר".

היברידי מבוקש בשוק המשומשות?

"כן, נהגים רגישים היום למחיר הדלק, אפילו הוא נמוך יותר ממחיר השיא שלו לפני שנתיים".

האפליקציה החדשה. כבר זמינה להורדה

TK46699

ראה גם

TK40489

פותחים דלת לשדרוגים

רגע לפני שהיא חוגגת 50 שנה להקמתה, חברת רדיו מילאנו מתחדשת: היא החלה לשמש כמתקינת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>